Nowoczesne meble biurowe - SOVE.PL

Biurka elektryczne z regulacją wysokości. Dla kogo i dlaczego warto?

Biurka elektryczne z regulacją wysokości. Dla kogo i dlaczego warto?

Fizjoterapeuci są zgodni – siedzący tryb życia wywołuje przewlekły ból pleców. Jeśli spędzasz w tej samej pozycji kilka godzin, to grożą Ci nie tylko problemy z kręgosłupem, ale także ze wzrokiem lub układem krążenia.  Jednym z podstawowych zaleceń lekarzy dla osób, które wykonują pracę siedzącą, jest korzystanie z odpowiednich mebli biurowych.

Ergonomiczne stanowisko pracy to nie tylko krzesło, ale także odpowiednio wysokie biurko. Do niedawna dużą wagę przywiązywało się tylko do fotela, który ma dawać odpowiednie podparcie pleców, wsparcie rąk oraz ustawienie nóg. Jednak to nie wszystko. Główne źródło bólu kręgosłupa tkwi nie tylko w złej pozycji podczas siedzenia, ale także w przebywaniu w tym samym ułożeniu przez kilka, a nawet kilkanaście godzin. Dlatego fizjoterapeuci zalecają częstą zmianę pozycji podczas pracy. Biurko elektryczne – nowoczesne rozwiązanie dla zdrowia kręgosłupa

Dlatego w Twoim biurze powinno znaleźć się dopasowane biurko, które wyróżnia się:

  • stabilnością i odpowiednio dużym rozmiarem, po to, aby wszystkie urządzenia się na nim zmieściły.

  • blatem na tej samej wysokości co podłokietniki, aby ręce miały odpowiednie podparciem,

  • dużą ilością miejsca na nogi oraz podnóżek,

  • regulacją wysokości, dzięki czemu z łatwością można dopasować mebel do każdego użytkownika, a także do pracy na stojąco. 

Regulowanie wysokości stołu w elektrycznych biurkach jest możliwe dzięki wbudowany mechanizmom. Za pomocą jednego guzika można zmienić pozycję biurka i pozycję ciała, bez konieczności organizowania nowego miejsca do pracy. 

Jak działa biurko elektryczne?

Biurko elektryczne powstało z myślą o osobach, które potrzebują regularnej zmiany wysokości stołu. Jest wyposażone w silnik elektryczny, które płynnie i cicho podwyższa lub obniża blat biurka. System antykolizyjny zamontowany w stelażu chroni meble przed uszkodzeniem – kiedy podczas zmiany położenia blat napotka jakąś przeszkodę, to zatrzyma się i skoryguje wysokość biurka względem napotkanej bariery. 

W sklepie Sove znajdziesz modele o różnej szerokości – od 120 cm do nawet 180 cm. Biurko może obniżyć się nawet do 65 cm – dzięki czemu będzie odpowiednie dla dzieci. Jego maksymalna wysokość to 129 cm. To naprawdę sporo – tę wielkość docenią zwłaszcza osoby wyższego wzrostu. 

Dzięki temu, że biurko elektryczne ma szeroki zakres regulacji wielkości, każdy dopasuje je do swojego miejsca pracy. Wystarczy tylko podłączyć mebel do prądu, wcisnąć odpowiedni guzik i przytrzymać do momentu, aż stół podniesie się na wymaganą wysokość. 

Elektryczne biurko w domu

Producenci biurek elektrycznych dedykują te urządzenia nie tylko osobom dorosłym, ale także dzieciom. Maluch podczas pracy powinien mieć odpowiednio wysoki dla siebie mebel. Jednak młodzi ludzie bardzo szybko rosną, a kupowanie co chwilę nowego stołu nie jest zbyt ekonomiczne. Dobrym rozwiązaniem jest biurko elektryczne. Dzięki automatycznej regulacji wysokości mebel będzie mógł służyć Twojemu dziecku od początku edukacji, aż do jej zakończenia. 

Rozważ też zakup elektrycznego biurka, jeśli pracujesz zdalnie w domu.  Jeżeli odpowiednio wcześnie zadbasz o swój kręgosłup, na pewno odwdzięczy Ci się brakiem bólu i pełnym zakresem ruchów. Co więcej, dzięki dużemu zakresowi wysokości mebla, nawet do 129 cm, z powodzeniem wykorzystasz ten stół do prowadzenia konferencji online. Biurko posłuży Ci jako lada na notatki, a Ty nie będziesz musiał się za każdym razem schylać po kolejną kartkę. 

Elektryczne biurka w miejscach pracy

Jesteś właścicielem firmy, w której często zmieniają się pracownicy? Jeśli zależy Ci na zdrowiu zatrudnionych osób, zainwestuj w elektryczne biurka. Dlaczego? Klasyczne stoły nie są odpowiednie dla wszystkich. Dla niektórych biurko będzie za niskie, a dla innych za wysokie. Nieodpowiednie warunki do pracy mogą przyczynić się do obniżenia osiąganych przez zespół wyników. 

Biurka elektryczne to meble, któreswobodnie dopasujesz do potrzeb każdego pracownika. Choć kosztuje nieco więcej niż standardowe rozwiązania, poniesione koszty zwrócą się w postaci braku zwolnień zdrowotnych. Rozważ tę opcję – zwłaszcza, jeśli na jednym stanowisku pracują dwie różne osoby. Dzięki temu każda z nich będzie mogła wygodnie pracować.

Estetyczny wygląd biurka elektrycznego

Boisz się, że biurko elektryczne zepsuje starannie zaprojektowany wygląd biura? Nic bardziej mylnego. Produkty Sove wyróżnia stylowy design! Każde biurko elektryczne składa się z pomalowanego na srebrny kolor stelażu metalowego oraz blatu, który występuje w kilku wariantach, m.in. białym, grafitowym, imitacji orzechu i brzozy. 

Jeśli nadal masz wątpliwości, skontaktuj się z naszym biurem klienta. Pracownicy Sove.pl odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania na temat biurek elektrycznych! 

[lookbook id="1710"]

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie bloga
ostatnie wpisy
Jak urządzić małe biuro? Pomysły, aranżacje, wskazówki i projekt.
Jak urządzić małe biuro? Pomysły, aranżacje, wskazówki i projekt

Małe biuro to duże wyzwanie – wie o tym każdy pracodawca, który próbował na niewielkim metrażu urządzić przyjazną i wygodną przestrzeń do pracy. Do tego oczywiście trzeba zrobić to zgodnie z przepisami BHP! Nie jest to łatwe, ale jak najbardziej możliwe. Podpowiadamy, czym kierować się przy aranżowaniu małego biura i podrzucamy kilka gotowych rozwiązań!

Standardowa wysokość biurka – czy jest dla Ciebie odpowiednia?
Standardowa wysokość biurka – czy jest dla Ciebie odpowiednia?

Obecna sytuacja na świecie sprawiła, że wiele osób spędza przy biurku nawet kilkanaście godzin dziennie. Nie wpływa to korzystnie na zdrowie i nastrój, zwłaszcza jeśli stanowisko pracy lub nauki nie jest dopasowane do użytkownika. Pracujesz przy biurku o standardowej wysokości? Czy masz pewność, że jest odpowiednie dla Twojego wzrostu? Ile powinna wynosić idealna wysokość biurka? Sprawdź.

Biurka elektryczne z regulacją wysokości. Dla kogo i dlaczego warto?
Biurka elektryczne z regulacją wysokości. Dla kogo i dlaczego warto?

Fizjoterapeuci są zgodni – siedzący tryb życia wywołuje przewlekły ból pleców. Jeśli spędzasz w tej samej pozycji kilka godzin, to grożą Ci nie tylko problemy z kręgosłupem, ale także ze wzrokiem lub układem krążenia.  Jednym z podstawowych zaleceń lekarzy dla osób, które wykonują pracę siedzącą, jest korzystanie z odpowiednich mebli biurowychCzytaj dalej.

 

 

tagi
zapisz do newslettera
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium